Skandinaviško stiliaus virtuvė: kokias klaidas dažniausiai darome ir kaip jų išvengti

virtuvesSkandinavišku stiliumi dažnai vadiname minimalistinį, paprastą, lakonišką interjerą. Paprastumas, lengvumas, balta spalva greitai prigijo Lietuvoje. Vis dėlto, kartais persistengiame ir kurdami virtuvių interjerą pamirštame apie jaukumą, patogumą. Kaip išvengti šių klaidų?

Sterilus paviršius

Skandinaviškos virtuves neįsivaizduojamos be baltos spalvos. Tai reiškia, kad tai nebus dramblio kaulo ar kreminė balta, o šviesi pieno spalvos balta, kuriai jaukumo suteikti turėtų tik tinkamai parinktas apšvietimas. Tokie virtuves komplektai naudoti pardavinėjami ir jeigu jie pagaminti iš kokybiško medžio, kodėl gi ne? Jie pigiau, nei virtuves komplektai pagal uzsakyma. Kita vertus, norvegas ar švedas nesupras lietuviško noro sutaupyti patogumo sąskaita. Tad prieš įsigydami naudotas virtuves dešimt kartų pamatuokite kaip jos įsitaisys Jūsų virtuvės erdvėje.

Jeigu įsigysite arba projektuodami pasirinksite tamsesnį baltos atspalvį, greičiausiai nieko baisaus nenutiks. Gal padidės rizika sukurti ne skandinaviško stiliaus virtuves, o seno etnografiniais motyvais papuošto dizaino erdvę.

Medis – populiariausia medžiaga

Dažniausiai virtuves baldų plokštės gaminamos iš medžio. Tačiau galima pasirinkti ir kitas medžiagas. Tarkim, dabar ypač madingi keramikiniai, grūdinto plieno stalviršiai. Itin virtuviniai komplektai kampiniai populiarūs su stiklo, metalo, odos apdaila.

Vis dėlto, šių medžiagų reiktų atsisakyti jeigu norime sukurti tobulą skandinaviško stiliaus virtuvę. Spintelių, buitinės technikos skaičius taip pat turėtų būti labai apgalvotas. Skandinaviškam stiliui visiškai netinka lietuvių taip pamėgta sala.

Sienos – šviesios, bet ne baltos

Puikiai gali derėti bet koks virtuves komplektai is lenkijos, virtuviniai komplektai internetu ar virtuviniai komplektai kaune jeigu sienų nedažysime balta spalva. Tai viena dažniausių ir didžiausių klaidų. Ji gimė iš skandinaviško polinkio šviesioms, turkio, kreminės spalvos sienoms. Tačiau jeigu baldai balti, sienos turėtų būti tamsesnio atspalvio.

Knygos vertos taisyklės: apšvietimas – visagalis

Taigi, virtuves komplektas akcija ar pirktas internete virtuves komplektai ispardavimas, ar projektuotas ir gamintas pas brangiausius dizainerius nueis šuniui ant uodegos, jeigu netinkamai apgalvosime apšvietimą. Tai reiškia, kad apšvietimas turi būti ryškus. Kitaip nei kitų daiktų šviestuvų, skandinaviško stiliaus virtuvėje, turi būti daug – praktiškai kiekvienai erdvei.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.