Miškų supirkimo kainas lemia ne vienas faktorius

miškas

Pradėjote domėtis kiek pinigų gautumėte pardavus turimą miško plotą? Apskritai nelabai suprantate kaip vyksta miško pardavimo procesas? Lietuvoje miškų pirkimas iš fizinių ar juridinių asmenų yra įprastas. Tačiau, ne visada pardavėjai gauna tokias sumas, kokias iš tiesų turėtų gauti. Ne paslaptis, kad pasitaiko tam tikrų apgavysčių, kai miško kainos įvertinamos netinkamai. Štai kodėl ekspertai ragina miškų savininkus labiau pasidomėti kaip reikėtų įvertinti turimo miško kainą, jeigu yra poreikis jį parduoti.

Miško supirkimo kainos priklauso ne vien tik nuo ploto. Dažniausiai miškai perkami su sklypais arba kirtimams. Tai du skirtingi miško pirkimo būdai. Pirmuoju atveju, miškas perkama kaip nuosavybė – gaunate pinigus ir visas – jūsų miškas priklauso pirkėjui. Antrasis variantas – gaunate mažesnę sumą, tačiau po kirtimo miško sklypas vis tiek išlieka jūsų nuosavybę.

Plačiau kalbant apie miško pirkimą per sklypo, reikia suprasit, kad ši praktika tikrai yra naudinga tiek pirkėjams, tiek ir pardavėjams. Jeigu norite išlaikyti miško sklypą savo nuosavybėje, bet norite iš jo gauti pajamų, tuomet kirtimui jį parduoti tikrai yra naudinga. Tuo labiau, gauti nemažai pajamų yra realu, jeigu jūsų miško plote yra didžiulis kiekis medienos, kurią galima kirsti. Apleisti miškai, kurie niekada nebuvo valyti, yra labai paklausūs, nes tikėtina, kad ten bus didelis leidžiamos kirsti medienos kiekis. Kaip žinia, medienos kiekis yra vienas iš faktorių, kuris daro įtaką kainai.

Taip pat reikia žinoti, kad parduodant mišką kirtimui, pirmiausia reikia įvertinti visus miško trūkumus ir privalumus. Pavyzdžiui, miškas, kuris neturi tiesioginio privažiavimo, dažniausiai nėra vertinamas tiek pat kiek miškai, kurie turi gana lengvą privažiavimą. Kuo sunkiau privažiuoti prie miško sklypo, tuo daugiau problemų kils pirkėjams. Tas pats liečia ir miško sklypo rūšį. Jeigu parduodate statų mišką, tuomet vėlgi – kaina gali kristi, nes toks miškas kirtimui yra mažiau patrauklus dėl technikos naudojimo sudėtingumo.

Atminkite, kad stataus miško kaina yra kitokia nei įprastų miško plotų. Bet, neužsimirškite ir to, kad kainai įtaką daro dar ir kiti faktoriai.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.