MIESTAI, KURIUOSE SKLYPO PIRKIMAS KAINUOS MAŽIAUSIAI

žemės sklypasLietuva – maža šalis, gali pasiūlyti daug tam tikrų dalykų, pavyzdžiui, žemės. Didmiesčių mes turime vos kelis, kuriuose gyvena didžioji dalis šalies gyventojų. Nedidelė dalis lietuvių yra išsiskirsčiusi po miestelius ir kaimus, o kiti – metai iš metų apskritai išvyksta gyventi į užsienį.  Taigi, norint atrasti širdžiai mielą sklypą, kuriame būtų galima pasistatyti namą ir gyventi su šeima, per daug ieškoti nereikia – galima atrasti įvairių sklypų gyvenamajai paskirčiai tiek šalia didmiesčių, tiek visai atokiose Lietuvos vietovėse.

Tačiau yra vienas didelis skirtumas tarp Lietuvoje parduodamų sklypų – kaina. Atrodo, žemė kaip žemė, tačiau jos kainos skirtingose Lietuvos vietose gali skirtis net tris kartus.

Pačios didžiausios sklypų kainos Lietuvoje yra Vilniuje ir jo apylinkėse. Naujojoje Vilnioje nediduką žemės sklypą galima rasti nusipirkti už 50 000 eurų, o štai Šiauliuose, Panevėžyje ar kituose mažiau apgyvendintuose Lietuvos miestuose net ir ypatingai gražiose apylinkėse, ežerų pakrantėse ar vaizdingose pamiškėse galima rasti įsigyti sklypą už kelis kartus mažesnę sumą.

Taigi, ryškėja pirmoji tendencija – norint gyventi sostinės apylinkėse gali tekti sumokėti daug daugiau nei pasitenkinant ramesniu gyvenimu mažesniuose Lietuvos kampeliuose.

Vienintelės vietos Lietuvoje, kur keliolikos arų sklypo kaina prilygsta sklypams, esantiems netoli Vilniaus, tai – kurortai: Palanga, Birštonas, Druskininkai ir t.t. Geriau paieškojus už 50 tūkstančių eurų galima rasti sklypą net ir prie upės ar jūros kranto šiuose ir kituose kurortuose.

Taip pat už panašią kainą galima įsigyti iki poros šimtų arų dydžio sklypų mažesnių miestų rajonuose.

Taigi, klausimas, kuriose Lietuvos vietovėse galima pigiausiai rasti įsigyti žemės sklypą, yra gana platus – viskas priklauso nuo to, koks yra jūsų poreikių ir biudžeto santykis. Turint omeny sklypą ant jūros kranto, vieniems 50 000 eurų gali atrodyti ne tokia ir didelė suma. Tačiau apskritai, pačios pigiausios sklypų kainos yra būdingos miesteliams ir kaimeliams, esantiems toliau nuo didžiųjų Lietuvos miestų, išskyrus Vilnių – Vilniaus rajone esantis sklypas vis tiek kainuos daug daugiau nei Šiaulių rajone parduodamas žemės sklypas.

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.