Kokybiški kadastriniai matavimai: kaip išsirinkti specialistą?

kadastriniai matavimaiKad kadastriniai matavimai būtų atlikti sklandžiai ir tiksliai, būtina bendradarbiauti su patikimu ir ilgametę darbo patirtį turinčiu specialistu. Tiesa, išsirinkti visus jūsų lūkesčius atitinkantį darbuotoją nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausias aspektas, kurį privalote įvertinti – ar matininkas turi licenciją kadastriniams matavimams atlikti. Nepamirškite, kad tik kvalifikuotas specialistas užtikrins atliekamų darbų sklandumą ir garantuos jų kokybę.

Kas yra kadastriniai žemės matavimai?

Licencijuoti matininkai atlieka kadastrinius žemės sklypo matavimus, rengia planus ir matavimo bylas. Šie specialistai yra atsakingi už tikslų žemės sklypų plotų nustatymą, konkretaus žemės sklypo plano ir kadastro duomenų parengimą (minėtieji duomenys įrašomi į Nekilnojamojo turto kadastro duomenų bazę). Kad kadastriniai matavimai būti atlikti sėkmingai, matininkui būtina pateikti oficialų pažymėjimą, kuriame apibrėžiamas teisinis žemės sklypo įregistravimas, taip pat – detalųjį arba preliminarų žemės sklypo planą ir žemės sklype esančių statinių teisinę registraciją.

Kada reikalingi kadastriniai žemės matavimai?

Kadastriniai matavimai atliekami tuo atveju, jei žemės sklypas yra padalijamas ar sujungiamas, taip pat – atliekant žemės sklypų amalgamaciją. Minėtieji darbai būtini ir keičiant žemės sklypo naudojimo būdą, paskirtį ar pobūdį, formuojant valstybinės paskirties žemės sklypus ir kitais įstatymo numatytais atvejais. Kadastriniai žemės matavimai gali būti atliekami ir pageidaujant žemės sklypo savininkui arba asmeniui, kuris naudojasi valstybine žeme.

Kaip išsirinkti matininką?

Ieškodami patikimo specialisto, galite rinktis tiek individualiai dirbančius asmenis, tiek šioje srityje besiverčiančias įmones. Prieš pasirašydami sutartį, įsitikinkite, kad bendrovėje dirbantys matininkai turi galiojančias licencijas numatytiems darbams atlikti. Nebendradarbiaukite su nelicencijuotomis įmonėmis ar licencijos neturinčiais darbuotojais, kadangi galite turėti daug nemalonumų ateityje. Be to, tik patyrę ir legaliai dirbantys matininkai užtikrins atliekamų darbų kokybę. Viena dažniausių klaidų – orientavimasis į žemą kainą. Tiesa tokia, kad kadastriniai žemės matavimo darbai yra gana brangūs, tačiau mokėdami specialistui, išvengsite finansinių nuostolių ateityje, tuo tarpu taupydami ir bendradarbiaudami su prastos reputacijos ar licencijos neturinčiais matininkais, smarkiai rizikuosite.

Ieškodami patikimo matininko, įsitikinkite, kad specialistas dirba ne nuotoliniu būdu. Ekspertai primena, kad matavimo darbų tikslumui užtikrinti būtina atvykti į nurodytą žemės sklypą. Jei bijote nusivilti, pasidomėkite atsiliepimais apie pasirinktą bendrovę. Tiesa, šiuo atveju privalote išlikti racionalūs. Nepamirškite, kad daugelis internetinių komentarų gali būti melagingi, rašomi dėl konkurencijos ar asmeninių nesutarimų. Geriausias sprendimas – pasikalbėti su draugais ir pažįstamais, kurie neseniai domėjosi kadastriniais ar geodeziniais matavimais ir gali jums rekomenduoti patikimą specialistą.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.