Automobilių draudimas: kaip jis atsirado?

Automobilių draudimasPradžioje susipažinkime su terminu. Transporto priemonių draudimas dar yra žinomas, kaip automobilio draudimas, o taip pat ir kaip mašinos arba auto draudimas. Tai toks draudimas, kuris yra skirtas automobiliams, sunkvežimiams, motociklams ir kitoms kelių transporto priemonėms. Jis teikia finansinę apsaugą nuo fizinės žalos Jūsų transporto priemonei ir / arba žmogaus kūno sužalojimo padaryto eismo įvykio metu. Automobilių draudimas konkrečiomis sąlygomis ir teisiniu reglamentavimu skiriasi kiekvienoje šalyje, regione. Mažesnio laipsnio automobilio ar kitos transporto priemonės draudimui paslaugos teikėjai gali pasiūlyti finansinę apsaugą nuo vagysčių ir galimos transporto priemonės žalos, kuri gali būti padaryta įvairiomis sąlygomis, ne tik eismo susidūrimų metu, bet ir tarkime dėl susidūrimų su stacionariais objektais.

Automobiliai imti plačiai naudoti miestuose iš kart po Pirmojo pasaulinio karo. To meto pirmieji automobiliai buvo santykinai greiti ir pavojingi. Toje stadijoje visame pasaulyje dar nebuvo jokios privalomos automobilio draudimo formos. Tai reiškė ne ką kitą kaip tai, jog po auto įvykių nukentėjusios aukos labai retais atvejais gaudavo kokią nors kompensaciją, na, o vairuotojai dažnai susidurdavo su nemažomis išlaidomis už žalą padarytą jų automobiliams ir kitam turtui, o kartais net ir sveikatai.

Pirma kartą privalomojo automobilių draudimo schema buvo pristatyta 1930-aisiais metais Jungtinėje Karalystėje kartu su išleistu Kelių eismo įstatymu. Šios privalomojo draudimo schemos išleidimas užtikrino, kad visų transporto priemonių savininkai ir vairuotojai, naudodami savo transporto priemones viešuose keliuose, turėjo būti apsidraudę savo atsakomybę už trečiųjų šalių sužalojimus ar mirtį. Na, o 1939-aisiais Vokietija taip pat priėmė panašius teisės aktus. Na, o Lietuvoje tokio ir kitų tipų draudimai ėmė rastis tik 19-ąjame amžiuje. Tačiau toks pažangos atotrūkis ir skirtumas yra pateisinamas dėl tuo metu vyravusio istorinio konteksto. Tačiau iki šių dienų į Lietuvą naujovės atkeliauja vėliau nei įprastai. Lietuvoje draudimo sektorius įsitvirtino tik po 1996 metų liepą priimto įstatymo. Šis Lietuvos draudimo įstatymas vis dar galioja iki dabar. Na, o paslaugų spektras vis plečiasi. Dabar egzistuoja dvi pagrindinės transporto priemonių / automobilių draudimo rūšys, tai yra privalomasis automobilio draudimas (TPVCA) ir kasko draudimas (pasirenkamasis).

Plačiau apie paslaugą: https://www.ld.lt/privalomasis-draudimas.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.