Advokatų kontora Kaune apie pinigines baudas: kaip atidėti jų mokėjimo terminą?

Advokatų kontora KaunePadarius administracinį teisės pažeidimą, pažeidėjui skiriama piniginė bauda, kurią privalu susimokėti per keturiasdešimt dienų nuo baudos paskyrimo dienos. Advokatų kontora Kaune primena, kad nepaisant minėtojo nurodymo, įstatymai numato, kad jei pažeidėjo turtinė padėtis yra sunki, paskirtos baudos mokėjimo terminas gali būti pratęstas ir išdėstytas iki dviejų metų.

Jei jūsų finansinė situacija yra sunki ir jūs norite pratęsti baudos mokėjimo terminą, privalote per 40 dienų nuo nutarimo priėmimo dienos pateikti rašytinį prašymą konkrečiai institucijai, numačiusiai jums baudą, pvz., policijos komisariatui, teismui ir t. t. Šiame prašyme turi būti nurodyta konkreti institucija, kuri paskyrė jums baudą ir kuriai skiriate prašymą, jūsų asmens duomenys – vardas, pavardė, asmens kodas, dabartinė jūsų gyvenamoji vieta, prašymo sudarymo vieta ir data. Reikėtų nurodyti ir baudos skyrimo nutarimo datą ir konkrečios bylos numerį. Advokatų kontora Kaune primena, kad šiame prašyme turite argumentuotai pagrįsti, kad jūsų finansinė padėtis yra sunki, todėl neturite galimybės sumokėti paskirtą baudą nurodytu laiku. Prašyme turite paaiškinti, kodėl prašote lengvatinių baudos mokėjimo sąlygų, pvz., visos šeimos pajamos yra labai mažos, esate bedarbis arba jūsų darbo užmokestis yra labai mažas. Skolos atidėjimas gali būti grindžiamas ir faktu, kad auginate pilnametystės nesulaukusius vaikus, esate atsakingi už neįgalų ar sergantį asmenį, turite itin didelių įsipareigojimų kredito įmonėms ar bankams ir t. t. Prašyme turėtumėte nurodyti, per kokį laikotarpį galite sumokėti jums skirtą baudą.

Advokatų kontora Kaune primena, kad vien tik prašymo nepakaks. Kartu su šiuo dokumentu turite pateikti jūsų turtinę padėtį patvirtinančius įrodymus, pvz., jei gaunate socialinę paramą, turite pateikti pažymą apie gautas išmokas, jei esate bedarbis – bedarbio registracijos dokumentą arba pažymą iš darbo biržos. Jei dirbate, tačiau gaunate itin mažą darbo užmokestį, turite pateikti darbdavio pažymą su nurodytomis atlyginimo sumomis. Jei turite nepilnamečių vaikų, turite pateikti jų gimimo liudijimus, jei turite įsiskolinimų – kreditų ar paskolų suteikimo sutartis. Jūsų turtinei padėčiai patvirtinti gali prireikti ir pažymos apie nekilnojamąjį turtą ar jūsų vardu registruotas transporto priemones. Advokatai primena, kad esant galimybei, reikia pateikti ir atitinkamus dokumentus, patvirtinančius sutuoktinio turtinę padėtį.

Jei prašymas bus motyvuotas, o jo teisumą pagrįs sunkią turtinę padėtį įrodantys dokumentai, tikėtina, kad šis prašymas bus patenkintas, o baudos mokėjimo terminas bus išdėstytas ilgesniam laikotarpiui. Jei norite pratęsti skolos mokėjimo terminą, tačiau nežinote, kokių veiksmų imtis, pasikonsultuokite su teisininkais ir advokatais.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.