2013 metais nauja paslauga Lietuvoje sulaukė ir užsienio žiniasklaidos dėmesio

fizinių asmenų bankrotasApie tai, kad Lietuvoje pagaliau įsigaliojo fizinio asmens bankroto įstatymas rašė, net užsienio žiniasklaida. Įvairios svetainė mūsų naująjį įstatymą pasitiko su skambiomis antraštėmis: „Fizinio asmens bankrotas pagaliau įmanomas Lietuvoje“. Šis įstatymas įsigaliojo 2013 metais. Štai kelios pagrindinės užsienio žiniasklaidos įžvalgos apie naująjį Lietuvos įstatymą.

Lietuvoje fizinių asmenų bankrotas tapo aktualia diskusijų tema 2008-aisiais metais, kai prasidėjo ekonominė krizė. Fiziniai asmenys, kurie turėjo daug ir didelių skolų su kuriomis nepajėgė susitvarkyti, praktiškai neturėjo jokios galimybės viską pradėti iš naujo, o jų skolų išieškojimas galėjo būti vykdomas neribotą laiką, kad ir visą gyvenimą. Tai reiškė, kad fiziniai asmenys buvo pasmerkti dirbti visą savo likusį gyvenimą tik tam, kad grąžintų savo skolas, net jei buvo akivaizdu tai, jog skolos grąžinimas ir atsistojimas ant kojų yra neįmanomas. Tai vedė prie kitos problemos: žmonės nebebuvo suinteresuoti dirbti legaliai, turėti pajamų ar įsigyti kokio nors turto, nes visa tai vis tiek būtų buvę iš jų atimta. Juridinė galimybė fiziniams asmenims pateikti pareiškimą, dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, suteikė jiems galimybę atkurti savo mokumą ir vėl pradėti komercinę veiklą.

Fizinio asmens bankroto įstatymo tikslas — leisti fiziniam asmeniui, ūkininkui ar individualios veiklos vykdytojui (kuris užsiima ūkine komercine veikla) atkurti mokumą, taip pat užtikrinti, kad šio įstatymo nustatyta tvarka toliau bus vykdomi įsipareigojimai kreditoriams ir, kad bus siekiama pusiausvyra tarp skolininko ir jo kreditorių interesų. Norint pasinaudoti šiuo įstatymu kaip pagalba ir skelbti bankrotą reikia atitikti labai svarbią sąlygą — fizinis asmuo turi būti sąžiningas. Jeigu teismas nustato, kad fizinis asmuo, vykdydamas savo veiklas, nebuvo sąžiningas bei tapo nemokus dėl savo žalingų įpročių (alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų ir t.t.) ir / arba buvo nuteistas už tam tikrus nusikaltimus (už kredito sukčiavimus, skolininko nesąžiningumą, baudžiamąjį bankrotą ir t.t.) — bankroto procedūra nebus pradėta.

Žmonės dažnai galvoja, kad visi tie, kurie skelia bankrotą, yra finansiškai neatsakingi ir nesąžiningi. Žinoma visuomet pasitaiko mėginimų sukčiauti ir piktnaudžiauti šia sistema, tačiau skolininkai taip pat gali turėti ir rimtų asmeninių problemų, tokių kaip darbo praradimas, skyrybos, ligos ir t.t. Taigi, kartais asmeninės problemos gali sukelti asmens nemokumą.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.