Lauko dailylentes verta montuoti patiems?

lauko dailylentėsKetinate savo namą ar kažkokį kitą statinį apkalti dailylentėmis? Tada jas turėtumėte užsisakyti internetu, nes tai padės sutaupyti nemažai pinigų. Tiesa, lauko dailylentės yra kelių rūšių, todėl pirmiausia derėtų pasidomėti tiek jų pasirinkimu, tiek ir montavimo subtilybėmis. Dabar nėra būtina kreiptis į specialistus, jog šie atliktų šiuos apdailos darbus – viską galite padaryti patys. Renkantis dailylentes lauko apdailai, nepamirškite, kad bus reikalingos ir kitos medžiagos – sraigtai, dažai, impregnavimo priemonės bei lyginamosios medžiagos. Prieš pradedant apdailą, būtina prieš tai išlyginti visas sienas. Tai reiškia, kad jums reikės iškart sumontuoti karkasą, ant kurio bus montuojamos laiko dailylentės.

Jeigu lauko dailylentės montuojamos be lyginimo darbų, tai galutinis darbas badys akis.

Lyginimo darbai reikalingi todėl, kad kitu atveju visus jūsų sumontuotos dailylentės tik gadins vaizdą – jos estetiškai neatrodys patraukliai, nes matysis visi nelygumai. Prieš pradedant dailylenčių montavimo darbus, reikėtų sumontuoti atitinkamą karkasą ant sienų. Dažniausiai siūloma rinktis paprastą medieną, kurią tiesiog pagal gulsčiuką reikėtų sumontuoti atitinkamais tarpais. Tuomet kai sumontuosite visą išlyginamąjį karkasą, tada ant jo ir montuosite visas dailylentes. Pabrėžtina, kad montavimo technikų yra pačių įvairiausių, bet galiausiai viskas priklausys nuo jūsų įsigytų dailylenčių tipo.

Medinės laiko dailylentės yra akelių rūšių – įprastos bei su įėjimu. Tai reiškia, kad tam tikros su įėjimu esančios dailylentės turės būti montuojamos be oro tarpų – jas tiesiog montuosite dedant vieną prie kitos pagal įėjimo angas. Standartinės dailylentės neturi įėjimų kraštuose, todėl tokios lentos turi būti montuojamos tarp jų darant bent kelių milimetrų tarpus.

Visos medinės laiko dailylentės turėtų būti dažomos bent jau du kartus.

Prieš montuojant lauko dailylentes geriausia būtų visas jas nudažyti vieną kartą. Aišku, prieš tai reikėtų pasirūpinti ir impregnavimo darbais. Kuomet dažai nudžius, tada visas lentas montuosite ant karkaso. Kai baigsite montavimo darbus, jums teks nudažyti visas dailylentes dar kartą, tik šį kartą viskas bus lengviau, nes dažysite iškart visą sieną, o tokiu atveju bus paprasčiau išlyginti dažų atspalvius.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *